SMS URL

SMS İptal Linki Nedir?

SMS mesajlarınıza ekleyeceğiniz size özel sms iptal linki ile müşterilerinizden kampanya ve duyurularınız için izin alabilirsiniz. İptal linkini sms mesajı ile yollayabileceğiniz gibi dilediğiniz bir sisteme de entegre edebebilirsiniz.

İzinli Pazarlama için Yönetmelik Ne Diyor?

Gönderilen her Ticari elektronik iletinin (Gönderdiğiniz SMS mesajı) içinde mutlaka ret/çıkış yani ileti almaktan vazgeçme hakkı Alıcıya sağlanmalıdır. Çıkış hakkı sağlanmadan gönderilen iletiler hem Kanun’a he de Yönetmelik’e aykırı olarak değerlendirilmektedir.

SMS İptal Linkini Nasıl Alabilirim?

İptal linki firmamızın sadece abonelerine sağladığı ücretsiz bir hizmet olup Size özel hazırlanan veritabanı aboneliğiniz süresince aktif kalacaktır böylece müşterilerinizden her an SMS iptal veya SMS onay hakkı tanıyabilirsiniz.

İptal Linkiniz ve Sayfanız Nasıl Görünecek?

Kurumunuza özel hazırlanaN SMS iptal sayfanızda talebiniz üzerine markanız veya firma adınızyazılabilecektir. Sayfada SMS Almak İstiyorum ve İstemiyorum olmak olmak üzere iki alan yer alacaktır. Müşterileriniz cep telefonu numarasını ilgili kısma girerek izin veya red veritabanına otomatik olarak işlenir.

İzinli Veritabanı Nasıl Oluşacak

Size özel hazırlanan iptal linki butonu mesaj yazma alanında kullanımınıza hazırdır. İsterseniz linki kopyalayıp cepten gönderimlerde ve hatta web sayfanızda bile yayınlayarak kampanya mesajı almak istemeyen müşterilerinizi iptal sayfanıza yönlendirirsiniz. Cep telefonuna gelen mesajda yer alan iptal linkine tıklayan müşteriniz otomatik olarak iptal sayfasına yönlendiririlecektir. İzinli ve Engelli telefon numaraları listemi nasıl takip edeceğim SMSAVM panelinizde İptal ve İzinli listenize ayrı ayrı kolayca ulaşabileceksiniz. Listede Telefon Numarası, işlemin yapıldığı Tarih ve Saat bilgisi ve müşterinizin iptal işlemini gerçekleştirdiği IP numarası bilgisi de ayrıntılı olarak yer almaktadır. Engelli Listemde Yer Alan Cep Telefonu Numarasına Mesaj Gönderirsem Ne Olacak: Engelli listenizdeki numaraya MESAJ GİTMEZ. Müşteriniz numarasını engellediği andan itibaren siz bu numaraya mesaj gönderseniz bile mesaj sistem tarafından engellenecek ve otomatik olarak iptal edilecektir.

Alıcının İletiyi Reddetme Hakkı

Alıcı’nın ret hakkında bir gerekçe göstermesi gerekli değildir. Alıcılar istedikleri zaman, hiçbir sebep göstermeksizin ticari elektronik ileti almayı reddedebilirler. Alıcı hangi iletişim kanalından ret bildiriminde bulunduysa o iletişim kanalına ilişkin veri tabanından çıkarılması gerekir. Örneğin, SMS için ret bildiriminde bulunan bir Alıcıya bir daha SMS gönderilmesi mümkün değilken aynı kişiye e-posta ile ileti göndermek mümkündür. İleti hangi kanal ile gönderilmişse o kanala özgü bir ret hakkı tanınması gereklidir. Örneğin, SMS ile gönderilen bir iletide yine SMS ile çıkış hakkı verilmelidir. SMS ile gönderilen bir iletide çıkış hakkı için müşteri hizmetlerine yönlendirmek Yönetmelik’e aykırı bir davranış olur. Red talebinin ulaşmasından itibaren 3 gün içerisinde, hizmet sağlayıcı ticari elektronik ileti göndermeyi durdurmalı, ilgili veri tabanında Alıcının iletişim adresi çıkarılır. Gönderenin tabi olduğu mevzuat gereğince Alıcıya göndermesi zorunlu iletiler varsa, Alıcının ret bildiriminde bulunması bu türden zorunlu gönderimleri engellemez.

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YÖNETMELİK'te 9. maddesinde açıkça yazıldığı üzere: "Hizmet sağlayıcının, alıcının ret bildirimi için ticari elektronik iletide, müşteri hizmetleri numarası, kısa mesaj numarası veya yalnızca ret bildirimine özgülenmiş bir URL adresi gibi erişilebilir iletişim adresini vermesi gerekir. Ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildirimi de kolay ve ücretsiz bir şekilde olmak üzere aynı iletişim kanalıyla sağlanır." Ticareti iletiler ve onay, reddetme hakkı ve bildirim yöntemi ile ilgili lütfen yönetmeliği dikkatlice okuyup inceleyiniz.